Zlaté Písky

pláž Zlaté písky

pláže Zlaté písky

Zlaté Písky patří k nejznámějším bulharským letoviskům. Nejedná se o městečko jako takové, ale spíše jeden velký hotelový komplex. Často je toto město označováno jako perla Černého moře.

Nachází se 17 km od Varny a představuje oblíbený cíl turistů, kteří sem míří z celého světa. Nabízí příjemné klima, překrásná přírodní park, minerální prameny a především skvostné pláže poseté zlatavým pískem. Na své si přijdou také milovníci nočního života.

Zlaté Písky – výhodná lokalita

Velkou výhodou této lokality je dobrá turistická vybavenost. Hotely jsou moderní, nechybí bazény a veškerý komfort, který návštěvníci vyžadují. Moderní velkoměsto Varna je odtud pouhých 30 minut jízdy, což nabízí možnost atraktivních nákupů i prohlídku památek. Přímo u pláže se nachází komplex veřejně přístupných bazénů se sladkou vodou. Není divu, že Zlaté Písky jsou jedno z nejmodernějších bulharských letovisek. Další velkou předností je blízká vzdálenost od letiště.

Městečko získalo svůj název díky krásným písečným plážím, které jsou poseté zlatavým pískem. I když písečné pláže jsou v Bulharsku prakticky všude. Za zmínku stojí také minerální prameny, z nichž některé se využívají k léčebným nebo preventivním účelům.

Lákadla pro turisty

Zlaté Písky nenabízí pouze skvělé koupání a opalování se na pláži. Turisté mohou využít různé atrakce, mezi které patří minigolf, tenis, skluzavky pro děti, projížďky na koních a různé vodní sporty. V nedávné době zde byl vybudovaný aquapark Aquapolis, jehož rozloha činí 42 tisíc m2, je postavený v maurském a středomořském stylu a pojme více než 3 tisíce osob. Odtud je také překrásný výhled na celé Zlaté Písky. Podél pláže jezdí pravidelně turistický vláček, což nejvíce ocení malé děti.

Co můžete vidět ve Zlatých Píscích?

Letovisko obklopuje krásný les, ze kterého je moc pěkný výhled na celé město a okolí. Přibližně 4 km od letoviska se nachází skalní klášter Aladža, který zde byl vybudován přibližně v 5. Století. Naskytne se vám unikátní pohled na jeden z mála dochovaných skalních klášterů, které se v Bulharsku nachází. Název Aladža pochází z turečtiny a znamená „mnohobarevný“. Je to díky překrásným barevným freskám, které zdobily jeho stěny.

objednavka Zlaté písky