Počasí v Bulharsku

V Bulharsku se snoubí severní a jižní klimatické vlivy. Země se nachází v místě, kde se střetává chladný severní vzduch s teplým jižním prouděním. V Bulharsku se nachází tři typy podnebí, mírné kontinentální tvoří celou severní hranici s Rumunskem a ve vnitrozemí. Pohoří Stará Planina a Rodopy se rozléhají v horském klimatu s bohatou sněhovou nadílkou, která se zde drží po celou zimu.

Aktuální počasí v Bulharsku – Zlaté Písky:

Částečně oblačno
dnes 20. 09. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 25 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
zítra 21. 09. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
sobota 22. 09. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr VJV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
neděle 23. 09. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 26 ° C. ZSZ Vítr měnící se na VSV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
pondělí 24. 09. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr J o rychlosti 15 - 25 km/h.
západ slunce v Bulharsku

západ slunce v Bulharsku

V severní části Bulharska je mírnější kontinentální podnebí, pro které jsou typická horká a suchá léta, zima je naopak studená a vlhká. V jižní oblasti Bulharska panuje středomořské klima. Počasí v jednotlivých místech se liší podle nadmořské výšky. V horských pásmech, která dosahují nadmořské výšky nad 2 tisíce metrů nad mořem, je chladno a sníh se zde drží po většinu roku. Lyžařská sezóna je v Bulharsku od prosince do dubna.

V přímořských oblastech je však tepleji. Průměrné teploty jsou zde kolem 24°C, v letním období dosahují k 30 °C. Teplota moře se v letních měsících drží v průměru kolem 27 °C. Voda u bulharských břehů se velmi rychle ohřívá a jen pozvolna ochlazuje.

Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Pokud nemáte rádi vysoké teploty, vyrazte do Bulharska v červnu nebo v září, tedy mimo sezónu. V letním období bývá počasí v Bulharsku poměrně stabilní, slunce svítí prakticky denně a dešťové přeháňky se objevují jen výjimečně.

Koupat v moři se dá v Bulharsku od června do října. Dříve je moře ještě chladné, na podzim pak vydrží teplé relativně dlouho, minimálně do října.

Do Bulharska můžete zamířit v letním i v zimním období. V zimě za lyžováním, v létě za koupáním a opalováním se. Mezi nejoblíbenější letní střediska patří Sluneční Pobřeží, které je největším bulharským letoviskem, ideální místo ke strávení letní dovolené. Oblíbeným zimním centrem je městečko Pamporovo, které se nachází ve výšce 1 560 metrů nad mořem. Zima je zde mírná a slunečná, jsou zde ideální podmínky pro zimní sporty. Nechybí dostatek sněhu.