S cestovním pojištěním si zajistíte klidnou dovolenou

Bulharsko patří už několik let mezi top dovolenkové destinace. Je atraktivní nejen pro levné ceny, přátelské prostředí ale také pro množství překrásných památek, které určitě stojí za návštěvu. Klasická letní dovolená nemusí být jen v podobě odpočinku u moře. Čím více aktivit máte na své dovolené v plánu, tím zodpovědnější přístup byste měli mít k cestovnímu pojištění.

Součástí cestovního pojištění jsou i asistenční služby

Napadlo vás, že vyrazíte jen s modrou kartičkou? Zapomeňte na to, riskujete tím obrovské problémy (čtěte zde). Navíc při problémech „jste v tom sami“, pokud máte řádnou cestovní pojistku, pomůže vám asistent. Asistenční služby nabízí kvalitní překladatele, spojení s ČR a především jsou dostupné nonstop.

Je důležité na asistenční služby volat vždy, když se dostanete do problémů. Pokud by se tak nestalo, nemuselo by dojít k pojistnému plnění a celé cestovní pojištění do Bulharska by vám bylo k ničemu.

Online je výhodnější a rychlejší

Obrovskou výhodou moderní doby je možnost zajistit si plnohodnotné cestovní pojištění prostřednictvím internetu. Pojištění do Bulharska on-line si výhodně sjednáte u Ergo, ceny u této pojišťovny začínají již na 20 Kč na den. K vyřízení potřebujete znát jen datum příjezdu a odjezdu a základní údaje o všech cestujících. Vše vyřídíte za několik minut, je možné to udělat i v den odjezdu.

Dobře si prostudujte výluky i podmínky připojištění

VPP pro pojištění do zahraničí totiž předem upozorňují i na situace, kdy přestane být pojištění platné. Mezi nejčastější výluky patří zjištění alkoholu nebo návykových látek v krvi v případě autonehody či úmyslné jednání, jehož důsledkem byl úraz či škoda na majetku. Najdete v nich i seznam rizikových sportů, pro které je vhodné se připojistit.