Mapa Bulharska

Bulharsko se nachází v jihovýchodní části Balkánského poloostrova. Tato země spojuje pevninu Evropy s Tureckem a Blízkým východem. Oficiální název zní Bulharská republika a žije zde přibližně 7,3 miliónu obyvatel. Bulharské pobřeží je dlouhé 354 km. Velká část země je hornatá.

Země hraničí s Rumunskem, se Srbskem, s Makedonií a na jihu s Řeckem a Tureckem. Ve východní části tvoří Černé moře přírodní hranice. Moře je zároveň největším lákadlem pro letní dovolenou v této zemi.

Bulharsko disponuje krásnými plážemi a čistým mořem. Nachází se zde také horské masivy i malebná údolí pod nimi. Za zmínku stojí pohoří Stara Planina, které se táhne centrální částí země od západu na východ. Na jihu se rozléhá masiv Vitoša, jihozápad vyplňuje horský masiv s pohořími Ria. V této části se také nachází nejvyšší hora Balkánského poloostrova – Musala. Na severu leží Dolnodunajská nížina, jižně pak Hornotrácká nížina.

Hlavním městem Bulharska je Sofie. Jde o správní a kulturní centrum země. V Bulharsku se nachází tři významné národní parky Rila, Pirin a Centrální Balkán. Dále je zde 11 přírodních parků a 55 přírodních rezervací. Největší řekou, která se Bulharsku nachází, je Dunaj. Mezi další významné řeky patří Marica, která protéká pohořím Balkán.

K Bulharsku patří také menší ostrovy, které se nacházejí v Dunaji a v Černém moři. Kolem Dunaje je celkem 132 ostrovů v úseku mezi Rumunskem a Bulharskem. Celkem 81 ostrovů náleží k Bulharsku a ostatní pak k Rumunsku.

Největšími ostrovy Bulharska jsou Belene, Kozloduj a Vardim. Největším ostrovem Černého moře je Sveti Ivan, dále pak Julita, Světa Anastasia a Sveti Toma.

Přinášíme vám podrobnou mapu Bulharska i s přilehlými ostrovy:

Mapa Bulharska

Mapa Bulharska

Po kliknutí na obrázek se vám mapa zvětší.

Bulharsko si můžete prohlédnout i na Google Maps: