Primorsko

letecký pohled na Primorsko

letecký pohled na Primorsko

Primorsko je malé městečko, které se nachází na poloostrově. Jde o nejoblíbenější destinaci, do které míří každoročně tisíce Čechů. Nachází se 55 km jižně od Burgasu, kde je také mezinárodní letiště. V poslední době prošlo letovisko velkou inovací.

Z původně malé rybářské vesničky se stalo moderní městečko s perfektním zázemím pro turisty. Díky čistému moři, upraveným písčitým plážím a spolehlivým službám, se v tomto bulharském letovisku v letní sezóně nachází mnoho českých a slovenských návštěvníků.

Historie města

Historie města sahá až do doby kamenné, ze které jsou známy pozůstatky osídlení dle četných archeologických nálezů. Ve středověku tady byly vybudovány hrady a pevnosti, například známá pevnost Ranouli. Jako národní přímořské letovisko bylo Primorsko prohlášeno v roce 1953 a postupně se zde začal rozvíjet cestovní ruch. Na počátku nového tisíciletí se Primorsko stalo jedním z nejrychleji se rostoucích turistických měst v Bulharsku a brzy se také rozrostlo o 13,5 % nových obyvatel.

V současné době je Primorsko považováno za českou kolonii, neboť Čechů je zde pomalu více, než Bulharů. Dokonce i jídelní lístek v restauraci si můžete přečíst v českém jazyce, což je samozřejmě velice příjemné.

Základní informace

Pokud máte rádi památky, pak vězte, že v Primorsku jich moc nenajdete. Nejde totiž o historické městečko. Není tak výstavní a zajímavé, jako Zlaté Písky či Sozopol. Dokonce je třeba počítat s tím, že na předměstích Primorska mezi novými hotely je hodně prachu a chybí zde zeleň. Nicméně i tak si letovisko zachovává punc oblíbené lokality. Protože se rozkládá na poloostrově, z každé strany je obklopeno dlouhými písčitými pážemi. Právě pláže jsou zde velmi malebné a široké, poskytují ideální podmínky ke strávení letní dovolené.

Moderní letovisko

Srovnávat dnešní Primorsko s tím, jak to zde vypadalo před dvaceti lety, snad ani nejde. Město reagovalo na velký turistický zájem tím, že začalo budovat turistickou infrastrukturu. Vyrostly zde nové moderní hotely, ty staré prošly rekonstrukcí. Ubytování zde nabízejí převážně soukromníci ve svých domech a turistický ruch tvoří hlavní příjmy této destinace.

V Primorsku jsou dvě hlavní pláže. Jižní pláž je vhodná pro rodiny s malými dětmi, neboť je zde pozvolný vstup do vody a moře je klidné. Severní pláž je o dost bouřlivější. Na své si zde přijdou dobří plavci i milovníci windsurfingu. Čeká na vás větší hloubka a taky vlny.

Primorsko nabízí zábavu pro malé i velké. Na západě městečka se nachází velký aquapark The Aqua Planet, ve kterém nechybí oblíbené tobogány, skluzavky a jiné atrakce. Od centra na východ se nachází vrchol poloostrova a odtud se nabízí krásný výhled na nejstarší část města.

V Bulharsku můžete ušetřit

O tom, že je Bulharsko mezi českými turisty oblíbené, není pochyb. Pokud zvolíte jako cílovou destinaci Primorsko, pak můžete opravdu hodně ušetřit. Dokonce i velmi luxusní dovolená vás nebude stát majlant.

Jak se do Primorska dostat a kde přesně se nachází, můžete najít také na naší mapě Bulharska, kterou je dobré si před cestou do Bulharska prostudovat.

objednavka Primorsko