Carevo

přístav v Carevo

přístav v Carevo

Hledáte-li příjemné přímořské městečko, které není dosud tak komerčně „profláknuté“, vsaďte na Carevo. Rozléhá se na úpatí pohoří Strandža přibližně 66 km od Burgasu. Carevo leží na dvou malých poloostrovech, které lemují překrásné zátoky s písečnými plážemi. V Carevu bydlí přibližně 6000 stálých obratel, město nabízí dobrou turistickou vybavenost, nechybí dostatek obchodů, hotelů a také romantický přístav. Turisté také cení relativně nízké ceny.

Střípky z historie

Carevo je poměrně staré městečko. Původní starověké osídlení se nacházelo v místech dnešní vesnice Lozenec. V průběhu ottomanské nadvlády se obyvatelstvo muselo přesunout do míst, kde se nachází staré městečko Careva. Tehdy neslo název Vasilico a v roce 1882 bylo zničeno v důsledku rozsáhlého požáru a znovu vybudováno. V roce 1948 došlo k přejmenování na Mičurin (ruský botanik). Pod tímto jménem je dodnes známé. Ke svému původnímu jménu se vrátilo v poválečném období.

V současné době jde o velmi příjemné letovisko, které nabízí pěší zónu, park a přístav pro malé osobní lodě. Turisté mohou zajít do příjemných restaurací, nakoupit v obchodech či na tržištích.

Co můžete v Carevu vidět?

Carevo je poklidné městečko s romantickým přístavem a krásnými místy. Můžete se procházet pobřežním parkem a promenádou, která nabízí výhled na osvětlený přístav. Na konci poloostrova se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie, který pochází z roku 1825. Ve městě pak lze spatřit další kostely Sv. cara Borise a Sv. Trojice.

Za návštěvu stojí také pohoří Strandža, které bylo v roce 1995 prohlášeno národním parkem. Jde o jednu z nejméně objevených oblastí v Bulharsku a čeká na vás panenská příroda, ve které nechybí divoká zvěř. V horách se nachází mnoho zajímavých jeskyní a stop po dávných civilizacích.

Pokud vás nebaví ležet jen na pláže a procházet okolí, můžete se vydat do Sozopole. Město je odtud vzdálené pouhých 30 km.

Místo pro klidnou dovolenou

Carevo je velmi příjemné městečko, které nabízí vynikající podmínky ke koupání. Nachází se zde čtyři pláže, buď ve městě, nebo v jeho nejbližším okolí. Jedna je téměř liduprázdná, jde o maličkou pláž rozléhající se u přístavu. Další se nachází u hotelového komplexu Hermes, jižně od města u čtvrti Vasiliko je pláž Nestinarka. Tou poslední je Arapia, která je na severu. Jde o největší místní pláž, která je perfektně vybavená restauracemi a vodními atrakcemi.

Ubytování

Ve městě se nachází celá řada hotelů od těch jednodušších až po ty luxusní. Tím nejlepším je nepochybně hotel Hermes Alexandria Club. Jde o nový klubový hotel s pěti hvězdičkami, který nabízí vysoce kvalitní služby s celou řadou aktivit.

objednavka Carevo