Slunečné Pobřeží

pláž na Slunečném pobřeží

pláž na Slunečném pobřeží

Přemýšlíte, kam se letos vydáte na dovolenou? Po Chorvatsku a Itálii vede v oblíbenosti přímořských států právě Bulharsko. A to především díky relativně bezpečnému prostředí, čistému moři a plážím a v neposlední řadě ceně a vzdálenosti. Jedním z nejkrásnějších bulharských letovisek je Slunečné Pobřeží.

Základní informace

Slunečné Pobřeží se rozkládá v jihovýchodní části země, přibližně 30 km od mezinárodního letiště Burgas. Táhne se od severu na jih a pokrývá pobřeží od letoviska Sveti Vlas (v severní části) po historicky významné letovisko Nesebar (na jihu). Sluneční Pobřeží není historicky nijak staré, bylo vybudováno kolem roku 1965. Největší část zástavby zde byla vybudovaná v 90. letech minulého století, kdy se zde začal rozmáhat turismus.

Pláže na Slunečném Pobřeží

Černé moře omývá pobřeží Bulharska v délce 378 km a patří mezi největší lákadla na turisty. Pláže jsou na Slunečném Pobřeží čisté a upravené. Prostorná pláž je dlouhá více než 8 km, pokrývá ji zlatavý písek, jež tvoří malé duny. Zdejší pláže jsou proslulé tím, že opakovaně získaly ocenění Modré vlajky. Tato lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi, neboť přístup do moře je pozvolný. Samozřejmostí jsou také lehátka a slunečníky, atrakce pro děti a stánky s občerstvením. Turistická vybavenost je na velmi dobré úrovni. Pláže jsou zde veřejně přístupné, někdy však mohou být trochu přeplněné.

Jestliže toužíte raději po soukromí, připlaťte si hotel, který má vlastní soukromou pláž. Je však třeba počítat s tím, že si připlatíte i za lehátka. V moři můžete narazit na medúzy, které se zde objevují poměrně často. Je třeba mít se na pozoru.

Ubytování a zábava

Slunečné pobřeží patří k nejrušnějším letoviskům. Nachází se zde více než 500 hotelů. Na své si přijdou milovníci nočního života, neboť jsou zde k dispozici bary, restaurace, diskotéky a hudební noční kluby. Není divu, že do letoviska často míří také mladí lidé. Mezi nejoblíbenější noční podniky patří Bar Varieté Slănčev Brjag nebo Juzni nosti a Hanska satra, které mají otevřeno až do ranních hodin.

Na Slunečném Pobřeží je také mnoho obchodů a trhů. Otevírací doba bývá od 9 do 20 hodin s výjimkou polední přestávky. Protože v Bulharsku není draho (přečtěte si o cenách v Bulharsku, o kterých píšeme v článku „Ceny Bulharsko“), můžete si tak pořídit zajímavé suvenýry, ale také chutné sýry, vína, keramiku i oblečení za příznivou cenu.

Rodiny s dětmi si mohou udělat výlet do vodního parku Action aquapark, ve kterém se nachází nejrychlejší skluzavka v Bulharsku. Pojedete na ní neuvěřitelnou rychlostí 60 km v hodině. Je to však jen skutečně pro ty nejodvážnější.

Kam na výlet

Pokud se chystáte na Slunečné Pobřeží, nenechte se ujít návštěvu historického města Nesebar, které bylo založeno jako přístav již v 6. století před naším letopočtem. Za pozornost stojí zbytky hradeb, které se dosud dochovaly a vůbec celé historické jádro města. Staré antické město patří mezi světové dědictví UNESCO. Nebo se podívejte na další aktivity na Slunečném pobřeží.

Pobyt na Slunečném Pobřeží si můžete zpestřit návštěvou Istanbulu, který se nachází pouhých 150 km odtud.

objednavka Slunečné pobřeží