Nejkrásnější letoviska v Bulharsku

Sozopol – pro romantiky jako stvořené

Bulharsko se řadí k hezkým, oblíbeným a bezpečným destinacím pro strávení dovolené, i tady je však lepší mít cestovní pojištění sjednané.

Sozopol, město stvořené pro romantiky, leží asi 30 km od města Burgas. Je to bývalý starý přístav, ale dnes je to kouzelné místo pro romantické procházky.
Staré město je dech berouce historické a nabízí spoustu sjezdovek, malých uliček, dřevěných výhledů typických pro toto město, chalupy a kaple a samozřejmě krásné moře s opuštěnými zátokami. Atmosféra je poněkud odlišná, klidnější ve srovnání s létajícími středisky, což je pro turisty jen výhoda. Nudy se ale bát nemusí ani mladí turisté, ve městě je taky spousta restaurací a kaváren. Navíc v nové části Sozopolu je výběr hotelů, nočních klubů a barů, a to přímo na písečné pláži.

Nesebar – dovolená propletená duchem dějin a kultury

Stejně jako Sozopol, Nessebar byl v minulosti přístav a potěší nadšence kulturních a historických památek. Je to nádherný poloostrov plný řecké architektury.
Starobylé stavby, památky, staré kostely nejsou marně zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Během posledního desetiletí se stala moderním střediskem nabízejícím kvalitní hotelové služby. Také pláž je cestovatel chválí jako čisté s krásným pískem. Určitě se tu nebudete nudit! Vodní sporty na pláži, potápění a večerní dunění v klubech, to vše na vás čeká.

Slnečné pobřeží – noční život a la ibiza

Středisko je známo velkým počtem atrakcí pro děti i dospělé, ale také rušným nočním životem. Je to největší turistická oblast na pobřeží Černého moře s více než 200 hotely, mnoha restauracemi a 6 km písečné pláže.
Mladšími rekreanty jsou zvláště vyhledáváno pro noční život oblíbené kluby a bary. K dispozici jsou také různé kulturní akce a festivaly.
Rodiny s dětmi naleznou krásnou pláž a zábavu pro děti, tobogán a zajímavý animační program. Kromě toho je město Nesebar blízko, kde určitě vyplatí zajít malý výlet ze Slunečného pobřeží.